Nie chce się wierzyć, jak ten czas leci. Ci, którzy na pierwszych giełdach byli studentami dziś są już dziadkami! Jednak impreza wciąż przyciąga nowe pokolenia zarówno piosenkarzy jak i słuchaczy. A tegoroczna frekwencja na sobotnim, nocnym koncercie (ok 2000 widzów) zaskoczyła nawet organizatorów.
Podczas czterodniowej imprezy trwającej w Szklarskiej Porębie od 30 lipca do 2 sierpnia wszyscy miłośnicy gór, gitary, poezji śpiewanej i piosenki autorskiej wysłuchali 78 utworów konkursowych i niezliczoną ilość piosenek giełdowych gwiazd. Na tegorocznej scenie w Bazie Pod Ponurą Małpą zaśpiewali m.in.: Wacław Juszczyszyn z Wolnej Grupy Bukowina, Piotr Bakal, Grupa Toruń, Andrzej Mróz z Grupą Kociołek, Ryszard Żarowski, Jan Błyszczak"Mufka" , B-Complex, Tomek Jarmużewski, Krystyna Lisiecka oraz Jacek Musiatowicz.

Poza koncertami w Bazie, giełdowe piosenki zabrzmiały również w Parku Miejskim "Esplanada". W koncercie pt. "Giełda miastu" można było usłyszeć m.in. Jana Błyszczaka "Mufka", Andrzeja Mroza, Piotr Bakala, Apolinarego Polka, Sergiusza Stańczuka z zespołem i Wolną Grupę Bukowinę. Chwilę potem wszyscy uczestnicy oraz ochotnicy wzięli udział w Gitarowym Rekordzie Świata w Zespołowym Wykonaniu Hitu Turystycznego. Jednocześnie zabrzmiało 39 gitar! Rekordową piosenką był utwór Wojciecha Jarocińskiego z Wolnej Grupy Bukowina "Rzeka".

Dodatkową atrakcją skierowaną tym razem do dzieci był również konkurs piosenki "Od przedszkola do Giełdola" rozegrany na Skwerze Radiowej Trójki. W konkursie zaśpiewało każde chętne do śpiewu dziecko i wszystkie otrzymały pamiątkowe upominki.

I tak po 42 Giełdzie została już nie tylko wygnieciona trawa w Bazie i  zdjęcia w internecie, ale przede wszystkim niezapomniane wspomnienia. I właśnie te wspomnienia dobrej muzyki, zabawy i miłej atmosfery będą z pewnością motorem napędowym do organizacji następnej giełdy za rok. Już dziś zapraszamy.

Tekst Edyta Głębocka

WYNIKI KONKURSU - WERDYKT JURY

Zobacz zdjęcia w naszej galerii poniżej. Więcej zdjęć TUTAJ