×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

13. czerwca w Rodzinnym Parku Rozrywki – „Esplanada” odbyła się impreza kulturalno – sportowa przeznaczona głównie dla mieszkańców, ale także dla turystów goszczących w magicznej Szklarskie Porębie. Głównym organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej.

W czasie trwania imprezy odbyły się konkursy dla najmłodszych, takie  jak:

  • Mała Miss, w którym udział wzięło aż 17 kandydatek. Rywalizacja była zacięta, jednak publiczność była zgodna co do wyboru. I miejsce zajęła Maja Piasecka z Wrocławia a tytuł Vice Miss  zdobyła Paulina Zając ze Szklarskiej Poręby.[
  • Taniec Solo oraz Karaoke.
  • W Konkursie wiedzy o Karkonoszach uczestnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością licznych atrakcji naszego regionu ale także dokładną orientacją co do wysokości wodospadów oraz znanych szczytów pasma Karkonoszy. I miejsce zajęli wspólnie Wiktoria JunkiewiczSebastian Pałdyna. 
  • Konkurs plastyczny, w którym zwyciężył po raz kolejny 5 letni mieszkaniec Szklarskiej Poręby Szymon Skawiński. Na „Majowym Zawrocie Głowy” zajął również i miejsce i wygrał główną nagrodę – wyjazd do Pragi.

O godzinie 17:00 atmosferę podgrzał Chór Porębianki, zasłużeni artyści pod dyrekcją p. Stanisława Leszczawskiego. Ich występ cieszył się ciepłym przyjęciem publiczności i zebrał zasłużone brawa, a dzięki Kokopelli Sound System muzyczno - rozśpiewany nastrój trwał aż do godziny 20.00.

Kilkadziesiąt metrów od sceny rozgrywano turnieje: szachowe oraz tenisa stołowego. Zmagania sportowe trwały nieprzerwanie ok. 6 godz. Zawodnicy walczyli bardzo ambitnie i do końca. Mimo lekkiego wiatru, utrudniającego grę, turnieje przyniosły sporą satysfakcję.
Potyczki były bardzo zacięte szczególnie w Turnieju Tenisa Stołowego.
W rozgrywkach szachowych uczestnicy grali systemem każdy z każdym, natomiast w turnieju tenisa stołowego po uprzednim losowaniu, grano systemem pucharowym.
 
Wyniki turnieju szachowego:
1. miejsce - Kowalski Ryszard       - 4 pkt.
2. miejsce - Pluta Mirosław             - 3 pkt.
3 miejsce  - Żukowski Zdzisław     - 2 pkt.
4 miejsce  - Borkowski Maciej        - 1 pkt.
5 miejsce  - Czerwińska Gabrysia - 0 pkt.
 
W finale turnieju tenisa stołowego spotkali się Andrzej Policht, który stoczył zaciętą walkę z synem Mateuszem Policht. Tym razem lepszy okazał się ojciec który zwyciężył : 2 : 1  ( 11:9 ; 9:11; 11;9 )

Wyniki turnieju tenisa stołowego :
1. miejsce -  Policht Andrzej
2. miejsce -  Policht Mateusz
3. miejsce -  Roszak Mateusz
4. miejsce -  Pluta Mirosław
5. miejsce-  Patryk Korwin - Piotrowski
Pozostali zawodnicy odpadli we wcześniejszej rundach turnieju. Udział brało 16 zawodników.

Dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszył się również kiermasz książek, ponieważ każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie za symboliczną złotówkę.
Mieszkańcy i goście  z trudem pogodzić się mogli z tak szybko upływającym czasem, kiedy nadszedł czas pożegnania brawom i bisom nie było końca.

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej