×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Szklarska Poręba otrzymała kolejną dotację na remonty ulic. Pieniądze pochodzą z budżetu centralnego, a wywalczone zostały dzięki temu, że w poprzednich latach sprawnie i bez błędów wykorzystywaliśmy dotacje na usuwanie skutków powodzi.

Tym razem nowa nawierzchnia pojawi się na najbardziej zniszczonym odcinku ulicy 1 Maja (od Leśnej huty w kierunku Chaty Walońskiej) oraz wyremontowana zostanie ulica Mickiewicza od Nadleśnictwa do parkingu przy Wodospadzie Kamieńczyk. Na remont tych ulic przeznaczone jest 100 procentowe dofinansowanie z dotacji.

Także dzięki uzyskanej dotacji będzie wyremontowana i przebudowana ulica Buczka. Granitowa kostka zostanie przełożona i uzupełniona. Zmieniony będzie też układ chodników. Droga dla pieszych pozostanie przy skarpie po stronie Urzędu Miasta, natomiast chodnik od strony Policji zamieniony zostanie na miejsca parkingowe.

Miasto na te remontu ulic otrzymało 1,15 mln złotych. Oczywiście to nie wszystkie pieniądze na remonty ulic. Jak tylko zeszły śniegu, na ulicach Szklarskiej Poręby pojawiły się ekipy MZGL, które zaczęły naprawiać uszkodzoną zimą nawierzchnię. Nie da się zrobić wszystkiego natychmiast. Ale warto przypomnieć, że jeszcze kilka lat temu, takie cząstkowe remonty prowadzone były dopiero późną wiosną. Związane to było z procedura przetargową. Najpierw urzędnicy musieli ocenić skalę napraw czyli zliczyć i wymierzyć wszystkie zniszczone zimą odcinki ulic. Później trzeba było organizować przetargi. Teraz dzięki temu, że MZGL został wyposażony w niezbędny sprzęt, naprawy można rozpoczynać niemal natychmiast, jak tylko pogoda na to pozwala.