×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items


24 marca 2012 r na „Wielkanocnym spotkaniu”, które odbyło się w Przedszkolu Samorządowym nr 2 mieszkańcy Osiedla Huty wykonywali wspólnie przy użyciu różnych technik plastycznych pisanki. Przy stołach z materiałami plastycznymi zasiadły trzy pokolenia mieszkańców tej części naszego miasta. Nie zabrakło tez gości spoza Osiedla. Ilość kolorowych jajek powiększała się w błyskawicznym tempie.

Gość specjalny spotkania Pani Anna Potrzeszcz prezentowała zebranym różne techniki ozdabiania jaj, począwszy od malowania woskiem, farbkami poprzez owijanie ich wstążkami a skończywszy na wykonywaniu szydełkiem kordonkowych „koszulek” na jajka. Każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie. Można śmiało powiedzieć, że dorosłym ozdabianie jajek sprawiało tyle samo zabawy, co dzieciom. Artystka zaprezentowała również wykonane przez siebie pisanki, które wzbudziły powszechny zachwyt.

Na spotkaniu nie zabrakło również innych elementów procesu budowania tożsamości lokalnej społeczności Szklarskiej Poręby, który Ośrodek Pomocy poprzez działania w różnych historycznie wyodrębnionych częściach naszego miasta prowadzi od 2007 roku (na Osiedlu Huty od września 2010 r.).

Tym razem dzięki materiałom uzyskanym z Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej (tu ogromne podziękowania ze strony mieszkańców dla p. Leszka Skrętkowicza) zebrani mogli zapoznać się z roślinnością charakterystyczną dla naszych terenów a potem wzorem innych części naszego kraju przenieść je jako regionalny wzór na pisanki albo na wielkie papierowe jajo.

Mieszkańcy Osiedla Huty jak zwykle nie zawiedli. Z własnej inicjatywy przynieśli ciasta, słodkie rogaliki i słodycze dla dzieci.

Uczestnicy spotkania ozdobili również duże styropianowe jajo, które wraz z życzeniami świątecznymi od mieszkańców Osiedla Huty dzieci przekażą do Parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Inne wykonane pisanki pozostały w Przedszkolu, dzieci wystawią je do sprzedaży na corocznym Kiermaszu Wielkanocnym.

Następna „świąteczna” akcja, na której zrobimy wspólny łańcuch już w grudniu, ale już dziś zapraszamy wszystkich na Osiedle Huty na Festyn Hutniczy w dniu 12 maja 2012 r

 Marlena Stach-Lewandowska