Wystawa malarstwa Artura Wojtczaka „ Żywioły”

Wystawa malarstwa  Artura Wojtczaka „ Żywioły”

Od 27.07.2017 09:00 do 31.08.2017 16:00

Lokalizacja: Okrzei 28, 58-580 Szklarska Poręba, Polska

Kategorie: Kultura

Hits: 3929

Oceń:

Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Artura Wojtczaka

„Żywioły” 

Wystawa jest do obejrzenia w Galerii Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej  w Szklarskiej Porębie,  ul. Okrzei 28.
Zapraszamy od wtorku do niedzieli w godzinach 9.00 - 16.00.

ŻYWIOŁY
„Mimo, że często mam przed sobą piękny obraz gór, oświetlony blaskiem zachodzącego słońca, to jednak tęsknię za „morzem”. Morze nie tylko zachwyca, ale jest pewnego rodzaju symboliką ukazującą ludzkie życie. Zapraszam do poznania mnie, poprzez klimat wzburzonych fal z wielką siłą uderzających o brzeg ostrych skał, oraz o ruch pędzących po niebie chmur i przez poświaty karmazynowego słońca. Cudowne jest to, czym obdarza nas przyroda, a widoki, jakie tworzy przed naszymi oczami na trwale zapisują się w wewnętrznych pejzażach naszych dusz. Zatrzymajmy się dziś na moment i pozwólmy nasycić nasze zmysły”.
 Artur Wojtczak, Jelenia Góra

Artur Wojtczak urodził się w Jeleniej Górze, mieście, w którym mieszka i tworzy. Jego zainteresowania, między innymi, to malarstwo, fotografia, również scenografia. Od 2010 roku jest związany z pracownią plastyczną Miejskiego Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie, gdzie uczestniczy w corocznych zbiorowych wystawach malarskich. W 2015 roku swoje prace wystawiał na 2. Zimowym Salonie w „Galerii Szlaku Sztuki”, w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze. Malowanie obrazów stanowi dla niego odskocznię od codziennych życiowych wyzwań, pasjonuje go marynistyka, pejzaż górski, konie i portrety. Techniki, którymi najchętniej się posługuje to olej i suchy pastel. Malarstwo Artura Wojtczaka to niesamowity żywioł, wynikający z połączenia jego charakteru, zachwytu oraz szacunku, którymi darzy zarówno piękno, jak i grozę przyrody, z odkrywaniem tego, co tajemnicze i niepoznane. Swoje inspiracje czerpie przede wszystkim z obserwacji codzienności, kontemplacji otaczającej go karkonoskiej natury, ale także z wnikliwego studiowania twórczości dawnych i współczesnych mistrzów polskiego i rosyjskiego malarstwa, których wysoko ceni.
Agata Makutynowicz-Turska

  • Odsłon: 436
  • Odsłon: 460
  • Odsłon: 482